ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNE BADANIA!

Czy program jest dla Ciebie?

Tak, jeżeli:
jesteś w wieku od 35 do 65 lat i dotychczas nie rozpoznano u Ciebie choroby układu krążenia oraz nie korzystałeś w ciągu ostatnich 5 lat z badań w ramach programu profilaktyki chorób układu krążenia (CHUK), również u innego świadczeniodawcy.

Program jest realizowany przez pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej.

Pielęgniarka przeprowadzi z Tobą wywiad i wykona badania (pomiar ciśnienia tętniczego krwi, pomiar masy ciała, wzrostu, obwodu pasa oraz badania biochemiczne). Na ich podstawie dokonana zostanie ocena ryzyka wystąpienia chorób układu krążenia oraz w zależności od potrzeb, otrzymasz dalsze zalecenia:

• ponownego badania za 5 lat
  • edukacji zdrowotnej i ponownego badania za 5 lat
  • pozostawienia pacjenta pod kontrolą lekarza POZ poza programem
  • skierowania na dalsze leczenie do specjalisty.

Kiedy się zapisać?

Żeby wziąć udział w programie, wystarczy, że zgłosisz taki zamiar pielęgniarce w gabinecie 136 lub pod numerem tel. 95 721 00 35.
Na wizytę weź ze sobą dokument tożsamości.

Jak długo będziesz czekać?

Po zgłoszeniu zostanie wyznaczony dogodny termin zgodnie z dostępnością pielęgniarki. Możliwe jest wykonanie badań w dniu zgłoszenia, warunkiem jest bycie na czczo.

Co zyskasz?

Podniesiesz swoją wiedzę na temat chorób układu krążenia oraz zdrowego stylu życia, a jeżeli zostaniesz zakwalifikowany do grupy podwyższonego ryzyka, będziesz miał szansę na wczesne wykrycie choroby i objęcie leczeniem specjalistycznym.

Potrzebujesz więcej informacji?

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami zamieszczonymi na stronie internetowej Narodowego Funduszu Zdrowia – kliknij tutaj